خلاصه‌ی فیلم

معرفی فیلم های سی و نهمین جشنواره فیلم فجر برای اکران در سینما ۲۲بهمن رشت

«خط فرضی» به کارگردانی فرنوش صمدی

? زمان اکران : سه شنبه ۲۱ بهمن ساعت ۱۸ در سینما ۲۲بهمن رشت

large 0feb49b3 a635 4572 a14c 34477b9e0232
قیمت بلیط : ۲۰ هزارتومان

فرنوش صمدی که به عنوان کارگردان فیلم کوتاه شناخته می‌شود و فیلم‌های کوتاه او در جشنواره‌های متعددی به نمایش درآمده‌اند،حالا با اولین فیلم سینمایی خود «خط فرضی» در جشنواره فیلم فجر سی‌ونهم به عنوان کارگردان فیلم اولی حضور دارد.

«خط فرضی» را علی مصفا تهیه‌کرده که در این سال‌ها با فیلم اولی‌های زیادی همکاری داشته‎ است. این فیلم در حضور بین‌المللی خود توانسته جایزه بهترین فیلم میتینگ پوینت فستیوال وایادولید اسپانیا را هم به دست آورد.

داستان «خط فرضی» درباره یک اتفاق است:«سارا به همراه همسرش حامد و دختر خردسالشان به یک عروسی در شمال ایران دعوت شده‌اند، اما حامد به دلیل مشکلات کاری نمی‌تواند به این سفر برود و این سرآغاز اتفاقی است که زندگی سارا را دگرگون می‌کند».

بازیگران: سحر دولتشاهی، پژمان جمشیدی، حسن پورشیرازی، آزیتا حاجیان، امیررضا رنجبران و صدف عسگری

فرنوش صمدی پس از کلی افتخارآفرینی در جشنواره‌های معتبر جهانی که بابت فیلم‌های کوتاهش به دست آورد، از دو سال پیش به عضویت آکادمی اسکار درآمد و حالا در نخستین تجربه کارگردانی فیلم بلند، به یک ملودرام زنانه رسید. فیلمی که مانی حقیقی را به‌عنوان مشاور کارگردان می‌بیند و تصویر جدیدی از نقش‌آفرینی پژمان جمشیدی در نقشی ملتهب پیشگاه مخاطب می‌گذارد. ضمن اینکه از هم‌اکنون باید سحر دولتشاهی را در مقام یکی از مدعیان جدی سیمرغ جشنواره امسال قرار داد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *