خلاصه‌ی فیلم

فیلم صحنه زنی به کارگردانی علیرضا صمدی در سال ۱۳۹۸ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران به تهیه کنندگی مجید رضا بالا و در ژانر اجتماعی ، خانوادگی می‌ باشد.

«صحنه زنی» که برای اولین بار در سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درآمد و سیمرغ نقره‌ای بهترین فیلم را دریافت کرد، برای نخستین‌بار به سراغ روایتی ناگفته از معضلی اجتماعی و نمایش لایه‌های پنهان آن در زیر پوست شهر رفته است.

مهتاب کرامتی، بهرام افشاری، پیام احمدی‌نیا، لیندا کیانی، محمد نادری، فرزانه سهیلی، سیامک ادیب، غزاله جزایری و مجید صالحی، با حضور حمیدرضا نعیمی، امید روحانی و آتش تقی‌پور بازیگران این فیلم سینمایی را تشکیل می‌دهند.

فیلم صحنه زنی از اثر قبلی صمدی(بی نامی) فیلمی خوش ساخت‌تر است. فیلمی با کارگردانی خوب که سوژه‌ای جذاب را بر پرده سینما آورده است. سوژه‌ای که حداقل تا به این لحظه در سینمایی که مبتنی بر روایت آسیب‌های اجتماعی مناطق پایین شهر بوده، وجود نداشته است. سوژه‌ای که ناشی از برخورد کارگردان با این نوع کسب درآمد از طریق تصادف ساختگی بوده است.

مهم‌ترین نکته که در نقد فیلم صحنه زنی خواهیم گفت آن است که کارگردان اثرش را نه برمبنای تخیلاتش از این پدیده بلکه با برخورد خود با موضوع پدید آورده است. فیلم داستان سه خلافکار مناطق پایین شهر را روایت می‌کند که به دنبال کسب درآمد از ایجاد تصادف‌های ساختگی و گرفتن پول بیمه هستند. پیرنگ اصلی که مخاطب را با سوژه‌ای جدید روبرو می‌کند.

سینماها و سانس‌ها

انتخاب سینما

  • سینما ۲۲ بهمن رشت

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *