خلاصه‌ی فیلم

لاله یک فیلم سینمایی به کارگردانی و نویسندگی اسدالله نیک‌نژاد و به تهیه‌کنندگی پروانه پرتو و تورج منصوری دربارهٔ لاله صدیق، قهرمان اتومبیل‌رانی ایران است. این فیلم که یکی از جنجالی‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران به‌شمار می‌آید.

این فیلم دربارهٔ زندگی لاله صدیق، قهرمان اتومبیل‌رانی ایران است و چالش‌ها و مشکلاتی که این راننده حرفه ای با آن مواجه بوده را به تصویر کشیده‌است.

اسامی بازیگران لاله :
ایرج نوذری , سارا امیری , سام قریبیان , لیلا اوتادی , میترا حجار , نیکی کریمی , همایون ارشادی , آزیتا حاجیان , محمد صادقی, محمد متوسلانی

لاله که در اوایل دهه نود خبر ساختش سروصدای زیادی به‌پا کرد. کارگردان آن اسدالله نیک‌نژاد، سال‌ها سابقه کار در سینمای هالیوود را دارد و این اولین فیلم سینمایی مهم او در سینمای ایران محسوب می‌شود.

انتقادهای جدی دربارهٔ فیلمنامه اولیه مطرح شده بود که نوشته یک فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی بود. این فیلمنامه که بر اساس زندگی لاله صدیق – قهرمان اتومبیلرانی ایران – شکل گرفته بود با این انتقاد روبرو بود که با ارزش‌های ایرانی و اسلامی مغایرت دارد. از این رو، در ادامه، قرار شد یک گروه فیلم‌نامه‌نویس با هدایت مستقیم جلیل عرفان‌منش بازنویسی این فیلمنامه را به عهده بگیرد.

سینماها و سانس‌ها

انتخاب سینما

  • سینما ۲۲ بهمن رشت

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *