خلاصه‌ی فیلم

فیلم «نپتون» اولین تجربه کارگردانی محمدابراهیم غفاریان است که در بخش سودای سیمرغ و نگاه نو چهل‌ودومین دوره جشنواره فیلم فجر شرکت می‌کند. این فیلم با حمایت اداره کل ارشاد استان خراسان رضوی ساخته شده است. نویسندگی این اثر برعهده مرجان ساداتی و تهیه‌کننده آن سیاوش امین‌پور است.

در خلاصه داستان فیلم نپتون آمده است: افسانه و همسرش به دلیل مشغله کاری از فرزند خود غافل شده اند که فرزند آنها دچار مشکلی می‌شود… اما عوامل فیلم، این خلاصه رسمی را منتشر کرده‌اند: «یک سال نپتون، معادل ۱۶۵ سال زمینه! یعنی یک بچه یک ساله توی نپتون یک پیرِ ۱۶۵ ساله روی زمینه!»

محمدابراهیم غفاریان از هنرمندان جوان مشهد، کارگردان نپتون است و اولین تجربه کارگردانی‌اش را از سر گذرانده و سیاوش امین‌پور نیز تهیه‌کننده این فیلم است و نویسندگی را هم مرجان ساداتی به عهده داشته.

Nepton poster

آرمین رحیمیان که بسیاری بازی او را در فیلم شبی که ماه کامل شد ستایش کردند در نپتون نقش اصلی را بازی می‌کند و بهدخت ولیان همراه با امین میری، رها خدایاری، آیدا ماهیانی، ندا عقیقی با حضور مسعود کرامتی و بهناز جعفری در کنار بازیگران کودک: امیررضا جوکار، ماهک حقیقی، آرتین تیموری و با معرفی بهداد بلیغ‌ و شهلا اکبری، بازیگران فیلم هستند.

کارن همایونفر علاوه بر این فیلم، ساخت موسیقی «قلب رقه» را هم در جشنواره امسال برعهده دارد. همایونفر تا کنون سه بار موفق به بردن سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر برای فیلم‌های «به وقت شام»، «جرم» و «زادبوم» شده است. علاوه بر این او بارها در جشنواره‌ها و بزرگداشت‌های مختلف برنده و نامزد جایزه و لوح تقدیر شده است.

Nepton 05

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *