خلاصه‌ی فیلم

معرفی فیلم های چهلمین جشنواره فیلم فجر

«هناس» به کارگردانی حسین دارابی

? زمان اکران :

یکشنبه ۱۷ بهمن ساعت ۱۹:۳۰ (سینما ۲۲بهمن)
چهارشنبه ۲۰ بهمن ساعت ۱۹:۳۰ (تالار مرکزی)

? خرید بلیت در سه سایت :
irantic.com
cinematicket.org
gisheh7.ir

«هناس» تازه‌ترین ساخته حسین دارابی در مقام کارگردان و به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه است که نگارش فیلم‌نامه آن را احسان ثقفی و مهدیه عین‌الهی بر عهده داشته‌اند. این فیلم روایتگر تشویش‌های زنی در آستانه فروپاشی و ازدست‌دادن زندگی‌اش است.

«هناس» دومین همکاری مشترک حسین دارابی و محمدرضا شفاه و دومین همکاری سازمان سینمایی سوره حوزه هنری با تیم سازندگان فیلم «مصلحت» است که کاندیدای دریافت ۷ سیمرغ در رشته‌های مختلف و برنده دیپلم افتخار بهترین کارگردانی اول از سی و نهمین جشنواره فیلم فجر شده است.

ژانر بیوگرافی جزو ژانرهای نادر در سینمای ایران است که کمتر بدان پرداخته شده است. اکنون حسین دارابی در دومین ساخته سینمایی خود به سراغ روایتی ملتهب از دهه نود جامعه ایران رفته است.

شفاه درباره شباهت «هناس» با فیلم‌های قبلی خود مانند «دیدن این فیلم جرم است» و «مصلحت» از منظر طرح مضامین و حرف‌های ناگفته در سینمای ایران، تأکید کرد: آنچه در این فیلم به آن خواهیم پرداخت، در سینمای ایران چندان رایج نیست. هرچند این فیلم از منظر مضمون و فضا کاملاً متفاوت از کارهای قبلی است اما مخاطبی که علاقمند به آن فیلم‌ها بوده و با انتظار تماشای فیلمی مشابه کارهای قبلی به تماشای این فیلم بنشیند، حتماً از آن راضی خواهد بود.

این تهیه‌کننده درباره داستان فیلم «هناس» هم گفت: در این فیلم یک زندگی خانوادگی را به تصویر کشیده‌ایم که با وجود تهدیدهایی که نسبت به آن‌ها وجود دارد، زن خانواده تلاش دارد فضای زندگی خود را از فضای ملتهبی که در آن قرار گرفته، خارج کند. قصه اصلی فیلم در واقع قصه التهابی است که وارد این خانواده شده است و تلاش این زن برای خروج خانواده‌اش از این التهاب.

اسامی بازیگران هناس:
بهروز شعیبی، مریلا زارعی، وحید رهبانی، سیاوش طهمورث، سولماز غنی، امین میری، علیرضا نایینی

کارگردان: حسین دارابی و تهیه کننده: محمدرضا شفا، مدیر فیلمبرداری: مجید گرجیان، چهره‌پرداز: سیامک احمدی، طراح صحنه: بهزاد جعفری، طراح لباس: سوسن نوروزی، تدوین: سیاوش کردجان، صدابردار: امیر شاهوردی، صداگذار: آرش قاسمی، موسیقی: فردین خلعتبری، جلوه‌های میدانی: آرش آقابیگ، جلوه‌‌های بصری: محمد لطفعلی

Henas Poster

سینماها و سانس‌ها

انتخاب سینما

  • تالار مرکزی رشت
  • سینما ۲۲ بهمن رشت

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *